رله حرارتی (بیمتال) هیوندای جهت کنتاکتور 9 تا 18 آمپر

ویژگی های بیمتال:

  • تیغه ھای اتصال به کنتاکتور
  • پیچ تنظیم جریان
  • دگمه برگشت وضعیت

لینک این محصول را به اشتراک بگذارید


اینماد

کلیک کنید 

مشخصات ظاهری

ابعاد : 44x65x87 میلیمتر
وزن : 160 گرم

مشخصات فنی

رنج جریان : قابل انتخاب بین 0.34 الی 18 آمپر
تعداد پل : سه فاز
استاندارد : استاندارد ملی ایران و CE اروپا
گواهینامه حفاظتی : IP20
قابلیت : قابل نصب روی کنتاکتور 9 ، 12 و 18 آمپر

رله حرارتی (بیمتال) هیوندای

برای حفاظت از موتورھای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله ھای حرارتی (بی متال) استفاده می‌شود. اساس کار این رله ھا بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است.
بر اثر عبور جریان از بی متال، دو فلز گرم می‌شوند و طول آنھا افزایش می‌یا بد. از آن جایی که ضریب انبساط طولی یکی از فلزات بیشتر از دیگری است. دو فلز با ھم به سمت فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می‌شود. در نتیجه مسیر عبور جریان کنتاکتھا باز و مدار قطع می‌شود.

رله حرارتی (بیمتال)

طرز کار بی متال

در رله ھای حرارتی، سه تیغه تعبیه شده که سیم حا مل جریان چند حلقه به دور آن پیچیده می‌شود. در اثر عبور جریان اضا فه بار، ھادی ھا گرم، حرارات به بی متال منتقل می‌شود و با عث خم شدن تیغه می‌شود. حرکت ھر یک از بی متالھا به اھرمی فشا ر. می‌آورد و با جا به جا شدن اھرم، یک میکرو سوئچ که دارای کنتاکت تبدیل باز و بسته است تغییر وضعیت می‌دھد و مدار فرمان را قطع می‌کند. برای افزایش سرعت عملکرد بیمتال و جلوگیری از جرقه و سوختگی محل اتصال، از آھنربا در بالا و پایین تیغه دوفلزی استفاده میشود که نیروی مغناطیسی آن به بسته شدن سریع اتصال کمک میکند. 

رله حرارتی بیمتال

رله ھای اضافه بار (بیمتال) تنظیم پذیر ھستند و میتوان آنھا را به گونھای تنظیم کرد که جریانھایی بین ١٫٠5 تا ١٠ برابر جریان نامی موتورھا را قطع کنند. رله بیمتال سه فاز معمولاً دارای سه پل قدرت و دو کنتاکت فرمان است (یک کنتاکت باز برای اتصال به سیستم ھشداردھنده و یک کنتاکت بسته برای قراردادن در مسیر تغذیه کنتاکتور). 
کنتاکت معمولا بسته NC با شماره‌های 95-96 و کنتاکت‌های معمولا باز NO با شماره‌های 97-98 مشخص می‌شوند.
برخی از رله ھای بیمتال دارای دو حالت دستی و خودکار ھستند که در حالت دستی اگر رله عمل کند باید آن را به حالت اول بازگرداند، اما در حالت خودکار برگشتن به حالت اول پس از RESET صورت دستی و با فشردن دکمه گذشت مدتی معین به صورت خودکار انجام میشود.

نوشتن نقد و نظر

رله حرارتی (بیمتال) هیوندای جهت کنتاکتور 9 تا 18 آمپر

رله حرارتی (بیمتال) هیوندای جهت کنتاکتور 9 تا 18 آمپر

ویژگی های بیمتال:

  • تیغه ھای اتصال به کنتاکتور
  • پیچ تنظیم جریان
  • دگمه برگشت وضعیت

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده

نظر خود را بنویسید

*
*